Nie każdy wie, że gwiazdki określające standard obiektu hotelowego są przyznawane odgórnie. Wszystko zależy od standardu danego miejsca. Musi ono przejść kontrolę organów zewnętrznych, które zajmują się dogłębną analizą panujących tam warunków. Im więcej gwiazdek, tym bardziej luksusowy hotel. Bezpośrednio przekłada się to na poziom zainteresowania gości. Nie każdy posiada budżet na stworzenie obiektu najwyższej kategorii. Warto skupić się więc na wyposażeniu znajdującym się w hotelach z 3 gwiazdkami.

Przestronne pokoje z łazienką

Hotel 3-gwiazdkowy powinien być ekonomiczny, funkcjonalny, a zarazem atrakcyjny pod względem wizualnym. Doba w takim obiekcie nie powinna kosztować majątku. Należy również zadbać o detale, które bezpośrednio przekładają się na komfort i swobodę gości. Pokoje w hotelu 3-gwiazdkowym powinny być przestronne, a także wyposażone w podstawowe elementy, które uprzyjemnią pobyt w obiekcie. Dobrze jest, jeśli pokój jest klimatyzowany.

Nie można również zapomnieć o prywatnej łazience, która posiada pełne wyposażenie (prysznic, umywalka, WC, lustro). Dobrze, jeśli pomieszczenie jest atrakcyjne pod względem wizualnym. Akcesoria nie muszą kosztować majątku – tania bateria do wanny to koszt około 1400 zł. Warto odwiedzić sklep internetowy Tania Łazienka, gdzie znajduje się wiele wysokojakościowych produktów w korzystnych cenach. Łazienka powinna być wyposażona w kosmetyki oraz ręczniki.

Restauracja hotelowa

Hotele 3-gwiazkowe powinny posiadać restaurację znajdującą się w obiekcie. Zwykle śniadanie jest wliczone w cenę pobytu. Bardzo często w miejscach o tym standardzie można spotkać się z siłownią, czy też salonem odnowy biologicznej. Jeśli jest to hotel przyjazny dzieciom, to warto pomyśleć o atrakcjach dla najmłodszych np. sali zabaw, czy też sprzęcie znajdującym się na zewnątrz.

Oczywiście w obiektach 3-gwiazdkowych obsługa powinna być profesjonalna i przyjaźnie nastawiona. Sprzątanie, wymiana pościeli, czy też ręczników to czynności, które powinny odbywać się codziennie. Naturalnie jest to uzależnione od potrzeb gości – ważne jest to, aby nie naruszać ich prywatności. System obsługi hotelowej musi być więc tak zaprojektowany, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Istotne jest to, aby każdy czuł się swobodnie i komfortowo. Przesada nie jest tu mile widziana.